Certyfikat SSL

Zabezpiecz swoją stronę protokołem, szyfrując połączenia, dane oraz transakcje.

ikona strzałka czarna

RapidSSL

10.000 USD
gwarancja
DV
walidacja
1 ("www")
subdomeny
 • Szyfrowane połączenie
 • Ochrona dowolnych
  subdomen
 • WildCard

69.00 zł/rok

ikona strzałka czarna

RapidSSL WildCard

10.000 USD
gwarancja
DV
walidacja
bez limitu
subdomeny
 • Szyfrowane połączenie
 • Ochrona dowolnych
  subdomen
 • WildCard

449.00 zł/rok

ikona strzałka czarna

Comodo Positive SSL

10.000 USD
gwarancja
DV
walidacja
1 ("www")
subdomeny
 • Szyfrowane połączenie
 • Ochrona dowolnych
  subdomen
 • WildCard

69.00 zł/rok

ikona strzałka czarna

Comodo Positive SSL WildCard

10.000 USD
gwarancja
DV
walidacja
1 ("www")
subdomeny
 • Szyfrowane połączenie
 • Ochrona dowolnych
  subdomen
 • WildCard

349.00 zł/rok

Parametry
bezpieczeństwa

Każda usługa ma przydzielone odpowiednie limity, tak byśmy zawsze mogli zagwarantować wszystkim naszym Klientom najwyższą jakość oferowanych usług.
Dla bezpieczeństwa i stabilnego działania wyznaczamy zakresy maksymalnego użycia m.in. pamięci RAM, parametrów procesora czy systemu dyskowego, by żaden z Użytkowników nie nadużywał ich kosztem innych Podmiotów korzystających z naszych serwerów.

Wydajność
i szybkość

Gwarantujemy szybki, nielimitowany transfer dla wgrywania oraz pobierania plików z serwera, ponieważ posiadamy nowoczesne dyski SSD w technologii NVMe.
Zapewniamy błyskawiczne ładowanie się stron, nawet w przypadku dużych, rozbudowanych serwisów. Jest to możliwe dzięki temu, że m.in. przydzielamy dużą ilość RAM, wykorzystujemy wtyczki LiteSpeed + LS Cache oraz stosujemy silniki Redis.

Certyfikaty SSL to narzędzia służące do udowodnienia wiarygodności domeny oraz jej właściciela. Dodatkowo certyfikaty SSL potwierdzają bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych między użytkownikiem a samym serwerem. Warto także na wstępie wspomnieć, że wszystkie certyfikaty SSL gwarantują poufność danych i wszelkiej komunikacji. Co ciekawe do szyfrowania danych, używane są certyfikaty SSL o określonej długości klucza. Im dłuższy zaszyfrowany kod, tym trudniej odszyfrować przesyłane dane. Obecnie dostępne są certyfikaty 128-bitowe lub 256-bitowe. Co jeszcze warto wiedzieć o rozwiązaniu, jakim są certyfikaty SSL? Koniecznie czytaj dalej!

Kiedy certyfikaty SSL
są na stronie www ?

Z punktu widzenia użytkownika, certyfikaty SSL widoczne są głównie w postaci odpowiednich znaków protokołu w pasku adresu. W przypadku witryn internetowych, które działają bez certyfikatu, przed nazwą witryny chronionej certyfikatem będzie widoczny ciąg http://. Certyfikaty SSL gwarantują natomiast ciąg https://. W przypadku aktywnego zabezpieczenia jakim są certyfikaty SSL, zazwyczaj obok adresu znajduje się również ikona kłódki.

ikona bezpieczne szyfrowanie
ikona szyfrowanie bez zabezpieczenia ssl

Istnieją różne rodzaje certyfikatów SSL:

 • certyfikat typu EV (Extended Validation)– najwyższy poziom zabezpieczeń
 • certyfikat typu OV (Organization Validation) – średni poziom zabezpieczeń
 • certyfikat typu DV (Domain Validation) - podstawowy poziom zabezpieczeń
W większości przypadków w zupełności wystarczą certyfikaty SSL DV , ponieważ bardziej profesjonalne szyfrowanie jest stosowane głównie przez banki, strony rządowe itp.

Posiadamy także specjalne rozwiązania dla osób, które posiadają kilka domen:

 • Multi-Domain SSL (SAN)– zabezpiecza kilka domen na jednym adresie IP, dlatego świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy posiada się kilka wariantów adresu
 • Multiple Domain SSL (UCC) – zabezpiecza kilka domen o różnych nazwach
 • Wildcard SSL- zabezpiecza każdą z subdomen w ramach domeny głównej

Popularną odmianą certyfikatu DV jest RapidSSL, idealnie przystosowany do obsługi serwisów, na których odbywają się transakcje o niskiej i średniej wartości, czyli sklepów internetowych. Dzięki nam zapewnisz bezpieczeństwo i integralność danych, dbając o renomę swojej firmy.

Certyfikat SSL zapewnia szyfrowanie danych na Twojej witrynie, chroniąc Ciebie i Twoich klientów przed atakami hackerskimi. Chociaż w łatwy sposób można uzyskać darmowe zabezpieczenie, np. certyfikat Let's Encrypt, płatne warianty są bardziej odporne na złamanie szyfru. WMHW przy okazji możesz od razu wykpić unikalną domenę oraz tani hosting. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie – sprawdź cenę i kup odpowiednią ochronę!

ikona faq ssl
Certyfikaty SSL FAQ

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zagadnienia związane z certyfikatem bezpieczeństwa SSL mogą być dla niektórych niejasne. Nie do końca wiesz, czym w zasadzie jest, jaka jest jego rola oraz dlaczego warto go wykupić przy zakładaniu strony www? Poniżej wyjaśniamy podstawowe kwestie związane z kupnem oraz aktywacją certyfikatu SSL!

Certyfikat SSL (ang. Secure Sockets Layer) to protokół sieciowy umożliwiający nawiązywanie bezpiecznych połączeń pomiędzy przeglądarką internetową a serwerem poprzez szyfrowanie danych. Daje gwarancję, że są one zabezpieczone przez wyciekiem czy atakami z zewnątrz. Chroni wszelkie witryny zawierające formularze, w których użytkownicy podają jakiekolwiek dane, np. podczas logowania czy zapytania o ofertę. Zabezpieczają sklepy online, portale społecznościowe, systemy bankowości elektronicznej, a także wiadomości e-mail.
Certyfikat SSL gwarantuje bezpieczeństwo właścicielom oraz użytkownikom strony internetowej. Kłódka wyświetlająca się na pasku adresu przeglądarki pomaga zyskać zaufanie klientów oraz zwiększa wiarygodność danej firmy czy marki. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie się strony w wynikach wyszukiwania, dlatego zwiększa widoczność witryny.
Zabezpieczenie strony SSL aktualnie staje się wręcz wymogiem. Certyfikat jest obowiązkowy w przypadku sklepu internetowego oraz każdej innej witryny, na której użytkownicy podają swoje dane. Jeśli zależy Ci na wizerunku Twojej firmy i chciałbyś, by Twoja strona była odbierana jako profesjonalna, koniecznie powinieneś w niego zainwestować. Wiele osób rezygnuje z odwiedzenia witryny bez https SSL, z obawy przed atakami mającymi na celu kradzież danych. Przede wszystkim rozwiązanie to jest jednak ważnym zabezpieczeniem, ponieważ zapewnia ochronę dla obu stron.
Certyfikaty SSL wykupuje się w ramach rocznego abonamentu. Ich koszt to zwykle od 100 do 1000 zł. Ostateczna cena jest zależna od m.in. rodzaju certyfikatu, wystawcy oraz operatora. W MHW możesz liczyć na tanie certyfikaty SSL, odpowiednio dostosowane do Twoich potrzeb.
Kiedy zamówi się i opłaci certyfikat SSL, można go aktywować w panelu Klienta. Wtedy trzeba przypisać go do konkretnej domeny (lub domen/subdomen) oraz zatwierdzić cały proces. Następnie zostanie on wydany, tak by możliwa była instalacja i uruchomienie zabezpieczenia na serwerze.