MUZEUM FARMACJI

Godziny otwarcia w okresie świątecznym

Szanowni Państwo, informujemy że Muzeum Historyczne m.st. Warszawy i jego oddziały, będą nieczynne w dniach: 19 kwietnia (Wielka Sobota), 20 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) oraz 21 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny).

Nowa nazwa Muzeum

Nowa nazwa Muzeum

Podczas sesji Rady m.st. Warszawy 3 kwietnia br., przegłosowana została decyzja o zmianie nazwy Muzeum Historycznego m.st. Warszawy na Muzeum Warszawy. Nazwa zwięzła, wygodniejsza w użyciu i łatwiejsza do zidentyfikowania, przysłuży się lepszemu wizerunkowi nie tylko Muzeum, ale i Warszawy.

Muzeum Farmacji nieczynne

Muzeum Farmacji nieczynne

Szanowni Państwo, informujemy że w dniach 26 marca – 14 kwietnia br., Muzeum Farmacji będzie nieczynne ze względu na rearanżację wnętrza. Wszystkie lekcje muzealne zostają przeniesione do budynku głównego Muzeum Historycznego m.st. Warszawy przy Rynku Starego Miasta 42.

Wydarzenie Historyczne Roku 2013

Wydarzenie Historyczne Roku 2013

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy zostało zakwalifikowane do 2. etapu konkursu “Wydarzenie Historyczne Roku 2013″. Plebiscyt organizuje Muzeum Historii Polski i Historia.org.pl – Polski portal historyczny. Na które z naszych dwóch wydarzeń zagłosujecie?

Karnawał w dziewiętnastowiecznej Warszawie

25 lutego br. o XIX-wiecznym karnawale jako ważnym wydarzeniu społecznym widzianym poprzez humor, na spotkaniu w Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej opowie Romuald Morawski, kustosz Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.

Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszenie o przetargu

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy za pośrednictwem Stołecznego Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w ramach projektu „Modernizacja obiektów Muzeum Historycznego m.st. Warszawy przy Rynku Starego Miasta – etap I” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – w oparciu o dokumentację projektu budowlanego. Szczegółowymi Wymaganiami zamawiającego oraz opracowaniem pt. „Analiza funkcjonalna Muzeum Historycznego m.st. Warszawy”

Wieczór japoński w Muzeum Farmacji

Dnia 5.02.2014 w Muzeum Farmacji odbył się wieczór poświęcony kulturze Japonii zorganizowany we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Po wysłuchaniu wykładu na temat postrzegania Europy przez Japończyków i Japonii przez Europejczyków oraz kilku interesujących opowieści dotyczących życia codziennego w Japonii, uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować specjałów japońskiej kuchni.

NOWY SERWIS INTERNETOWY MHW

Szanowni Państwo, przedstawiamy nową odsłonę serwisu internetowego Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Witryna jest jeszcze w trakcie uzupełniania. Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość w przypadku braku niektórych informacji.

http://www.mhw.pl/wp-content/plugins/wp-accessibility/toolbar/css/a11y-contrast.css